Vstupenky na utkání si můžete obstarat online zde. Pokladny zimního stadionu pak budou otevřeny klasicky dvě hodiny před zápasem.

Foto: Michal Struž

Z kabiny Mory

Kohouti si z pátečního derby s Kometou odvezli tři body. Výhru pečetil gólem při risku Brna bez brankáře Martin Kohout, pro kterého to byla už druhá trefa do prázdné brány. „Víceméně to byl za stavu 3:1 pro nás, kdy to chtělo Brno zkusit, takový poslední hřebíček. Říkal jsem ale i minulý zápas, že to není jen moje práce, ale všech pěti kluků, kteří byli v tu chvíli na ledě. Já jsem jen byl ten, na koho to vyšlo,“ zhodnotil svůj celkově třetí zásah v dresu Mory.

Svůj gól ale neslavil, a to z úcty k bývalým spoluhráčům. Do celku na Hané totiž přišel právě z Brna. „Mám tam spoustu kamarádů. Přeci jen to není tak dávno, co jsem odtud odešel. Chtěl jsem vůči nim projevit nějaký respekt tím, že jsem se z gólu neradoval. Jsem ale moc šťastný z výhry,“ vysvětloval rodák z Rožnova pod Radhoštěm.

Připojil i hodnocení role, kterou v týmu zastává. V Olomouci je spokojený: „S týmem jsme si sedli, styl hry mi vyhovuje. Mám o hodně více prostoru, než jsem míval v minulém působišti. Motivaci mám velikou, nejen proti Brnu. Chtěl bych celkově napravit loňskou sezónu, která nebyla podle mých představ.“

Další body do osobních statistik si může Kohout připsat už v neděli proti Vervě. Určitě ještě důležitější však budou body do tabulky Tipsport extraligy. Dění v jejím středu je momentálně velmi vyrovnané a jedna výhra může Olomouc posunout výrazně nahoru. Momentálně patří kohoutům jedenáctá pozice se šesti body, shodný počet bodů má ovšem na kontě dalších pět mančaftů.

Info o soupeři: HC VERVA LITVÍNOV

V minulém ročníku skončil Litvínov, možná trochu nečekaně, pouze jednu příčku od přímého postupu do čtvrtfinále. V předkole play off si následně poradil s Plzní a ve čtvrtfinále vyřadil Kometu Brno 4:2 na zápasy. Na Pardubice v semifinále už však nestačil a celkově skončil na čtvrtém místě. Úspěch z předešlé sezóny by Verva ráda napodobila i letos a zatím se jí daří nad očekávání. Po pěti zápasech drží stoprocentní bilanci. Pokud by za tři body zvládla i zápas proti Olomouci, může se navíc zapsat do historických tabulek – ještě nikdy se žádnému týmu nepodařilo mít po více než pěti kolech plný počet bodů.

V posledním zápase si Litvínov na domácím ledě poradil s Karlovými Vary. Jako první se už ve druhé minutě prosadili hosté, když puk nahozený od Kupča propadl až za záda Zajíčka. Verva se rychlým gólem nenechala rozhodit a za pouhých deset sekund vyrovnával Koblasa. Do konce první třetiny přidali domácí ještě další tři zásahy a pohodlné vedení si nenechali vzít. I v pátém zápase si tak připsali tři body, když utkání vyhráli s celkovým skóre 5:2.

Během letních měsíců proběhlo v Litvínově několik změn. Odešli například Jindřich Abdul, který zamířil do Vítkovic. Britský útočník Liam Kirk si jako své další působiště zvolil německou ligu a spoléhat se už Verva nemůže ani na lotyšského obránce Janise Jakse, který v letošní sezóně obléká dres Karlových Varů.

Zkušenosti by měl do útočných řad vnést Švéd Filip Sandberg. Většinu kariéry strávil ve švédské nejvyšší lize, 55 utkání si ale střihl i v AHL za farmu San Jose. Obranu vyztuží Adam Polášek. Třiatřicetiletý bek oblékal v posledních sezónách dresy Třince, Sparty a Vítkovic. Zkušenosti má ale i z finské ligy a KHL. Mezi letní posily patří i mladší ročníky, do Česka se vrací čtyřiadvacetiletý útočník Matěj Pekař, jenž v zámoří strávil s menší přestávkou devět sezón. Zahrál si v kanadské juniorce, AHL a v ECHL, která funguje jako záložní liga pro NHL. Velmi podobnou cestu má za sebou i slovensky mluvící útočník Maxim Čajkovič, který může týmu přispět svou tvrdou střelou opěvovanou i zámořskými skauty.

Na koho si dát pozor: JARED McISAAC

Ztrátu produktivního Janise Jakse by měl nahradit Kanaďan Jared McIsaac, který patří k nejzajímavějším letním posilám Litvínova. Čtyřiadvacetiletý obránce se zkušenostmi z AHL i zlatou medailí z mistrovství juniorů se své role zatím zhostil velmi dobře. Po úvodních pěti kolech má na kontě už šest bodů za tři góly a stejný počet asistencí.

Minulý zápas HC VERVA LITVÍNOV

HC VERVA LITVÍNOV – HC KARLOVY VARY 5:2 (4:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Koblasa (Sukeľ, McIsaac), 11. Zeman (Hlava), 15. Koblasa (Zile, Baláž), 19. McIsaac (O. Kaše), 25. Zile (Baláž, Sukeľ) - 2. Kupčo, 35. Koffer

HC Verva Litvínov: Zajíček – Baláž, Zile, Zeman, McIsaac, Černý, Polášek, Beran – Sandberg, Sukeľ (C), Koblasa – O. Kaše (A), D. Kaše (A), Hlava – Pekař, Gut, Jurčík – Havelka, Jícha, Vopelka

Soupiska HC VERVA LITVÍNOV

Brankáři: Matej Tomek, Šimon Zajíček.

Obránci: Ondřej Baláž, Marek Beránek, Kevin Czuczman, Michal Hrádek, Jared McIsaac, Adam Polášek, Denis Zeman, Kristaps Zile.

Útočníci: Vít Beran, Michal Gut, Martin Havelka, Nicolas Hlava, Ondřej Jurčík, Josef Jícha, David Kaše, Ondřej Kaše, Petr Koblasa, Matěj Maštalířský, Matěj Pekař, Filip Sandberg, Matúš Sukeľ.