Informace o stadionu

Zimní stadión Olomouc

Adresa stadionu:Hynaisova 9a, 772 00, Olomouc, viz mapa na internetu
Přezdívka stadionu:Kohoutí plecharéna
GPS souřadnice stadionu:49°35'50.062"N, 17°14'38.109"E
Kapacita haly:Celkem 5.500 míst, z toho 3.800 k sezení a 1.700 na stání
Datum otevření:25. ledna 1948
Rekonstrukce:Zastřešeno v roce 1967, rekonstrukce v roce 1980 (nové tribuny a opláštění). Ledová plocha rekonstruována v roce 2006, v roce 2009, 2010 a 2011 drobné rekonstrukce havarijního zázemí stadionu. Generální rekonstrukce je v plánu.
Vlastník haly:Statutární město Olomouc
Časomíra:Diodová časomíra Nisasport Elektronik s opakovačem (rok pořízení 2011)
Rolba:ZAMBONI, model 552 Elektrik (rok pořízení 2006)
Rozměry ledové plochy:59,5 x 29,5 m
Internet: WiFi připojení zdarma na zimním stadionu zajišťuje firma ONYX engineering.
Zajímavosti:Hala má čtyři vestibuly pro vstup. Vstupy jsou na krátkých stranách v rozích objektu. Stadion disponuje dvěma bufety v prvním patře, v přízemí je restaurace s výhledem na ledovou plochu, ve vestibulu u vrátnice je útulný bar "Skleněnka". V patře jsou čtvery zrekonstruované toalety (rekonstrukce v r. 2010).
Kouření:V celém areálu zimního stadionu je kouření přísně zakázáno. Během hokejových utkání je fanouškům k dispozici prostor ke kouření mezi Slovanským domem a halou zimního stadionu.

Parkování

Hala ZS Olomouc se nachází v samém středu města Olomouc. Proto doporučujeme využít spíše služeb MHD nebo chůzi. Parkoviště před stadionem je v průběhu utkání Tipsport extraligy uzavřené.

Parkování je možné na parkovišti v ul. Legionářská, které je zpoplatněné pouze ve všední dny od 9 do 18 hodin. Hodina parkování stojí 30 Kč, parkovací lístky lze zakoupit v automatu přímo na parkovišti.

GPS souřadnice parkoviště: 49°35'51.488"N, 17°14'47.268"E

Doprava na zimní stadion

Tramvaj:

Z hlavního vlakového nádraží tramvají č. 2, 4, 6, 7, z hlavního autobusového nádraží tramvají č. 4 (vše směr centrum – zastávky U Sv. Mořice nebo Tržnice). Vystoupit na zastávce Palackého nebo Náměstí Hrdinů (7. až 9. zastávka podle vybrané trasy). Stadion je cca 200 m směr ulice Palackého a Pöttingova, nebo Legionářská a Hynaisova.

Autobus:

Kterýmkoliv autobusem směr Náměstí Hrdinů, ale z obou hlavních nádraží (vlakového i autobusového) raději volte tramvaj. Jinak tedy vystoupit na Náměstí Hrdinů, stadion je cca 200 m směr ulice Palackého a Pöttingova, nebo Legionářská a Hynaisova.

Auto:

Z Brna, Prahy, Vídně, Bratislavy...
Zimní stadion se nachází v centru města. Pokud pojedete od Brna, jeďte stále rovně podél tramvajových kolejí. Na první křižovatce, kde odbočuje i tramvaj, se dejte doleva, jeďte rovně dokud to půjde, poté se dejte znovu doleva. Teď už máte stadion na dohled. Abyste se dostali na parkoviště, musíte za stadionem odbočit doprava na ulici Wellnerova a potom znovu doprava na ulici Brožíkova a asi po 50m uvidíte vpravo parkoviště.

Z Hradce Králové, Pardubic, Mohelnice...
Pokud jedete od Hradce Králové, dejte se hned na první světelné křižovatce za Globusem (obchodní centrum OlomoucCity) doleva (podél tramvajových kolejí). Přejedete přes železniční přejezd a asi po 100m pojedete kolem ušatého domu (bude po levé straně). Dejte se kolem něj doleva ulicí Hynaisova, případně Wellnerova. Stadion už máte na dohled. Ten objedete a jste na parkovišti.

Z Ostravy...
Z rychlostní komunikace R35 sjeďte za Přáslavicemi exitem 281 (Olomouc-východ), na kruhovém objezdu se dejte rovně (2. výjezd) směrem do centra. Na příjezdu do Olomouce na ulici Lipenská projet první semafory rovně, na druhých semaforech (u autobusového nádraží) pokračovat stále rovně po ulici Tovární (na most nad železnicí). Na konci mostu je druhý sjezd z obchvatu, zde sjeďte a pokračovat rovně přes kruhový objezd (druhý výjezd) ulicí Wittgensteinova. Na světelné křižovatce se dejte doleva a pokračujte podél tramvajových kolejí stále po hlavní silnici dokud to půjde, na poslední křižovatce ve tvaru "T" se dejte doleva a zimní stadion máte na dohled. Ten objedete a jste na parkovišti.

Ze Šternberka, Bruntálu, Opavy...
Od Šternberka na první světelné křižovatce u prodejny LIDL pokračovat po hlavní silnici mírně doprava podjezdem pod železniční tratí. Poté stále po hlavní silnici až na most přes řeku, na konci mostu na světelné křižovatce rovně, na další již nesvětelné křižovatce stále po hlavní doprava. Pokračujte po hlavní silnici tak dlouho, dokud nespatříte na pravé straně zimní stadion. Ten objedete a jste na parkovišti.

Z Přerova...
Na příjezdu do Olomouce na prvním kruhovém objedu doprava (1. výjezd) a dále ulicí Přerovská stále rovně přes most až na světelnou křižovatku u autobusového nádraží a marketu Hornbach. Zde odbočte doleva a pokračujte po ulici Tovární (na most nad železnicí). Na konci mostu je druhý sjezd z obchvatu, zde sjeďte a pokračovat rovně přes kruhový objezd (druhý výjezd) ulicí Wittgensteinova. Na světelné křižovatce se dejte doleva a pokračujte podél tramvajových kolejí stále po hlavní silnici dokud to půjde, na poslední křižovatce ve tvaru "T" se dejte doleva a zimní stadion máte na dohled. Ten objedete a jste na parkovišti.

Jízdenky na MHD:

Na tramvaj i autobus si kupujte jízdenky za 18Kč, děti do 15 let 9 Kč. Celodenní jízdenka stojí 46 Kč, pro děti a studenty do 26 let (ISIC) 23 Kč (tarif platný od 1. dubna 2020). Více na www.dpmo.cz.

Fotografie stadionuFOTO: Martin Pavlík, Zdeněk Polák