FOTO: Michal Struž

Úvodní třetinu oba celky předváděly vyrovnanou hru. Avšak z mnoha šancí na obou stranách nepadl ani jeden gól. „Z naší strany to byl celkem dobrý výkon. Měli jsme trochu výpadek, kdy nás Sparta přehrávala. Troufnu si ale říct, že začátek byl slušný. Škoda, že ke konci nepadl vyrovnávací gól,“ komentuje průběh zápasu olomoucký útočník Jakub Navrátil.

Snížení skóre na 1:2 zajistila ve třetí třetině trefa v početní převaze. Hanáci na gól čekali dlouhých 166 minut půstu. „Málo chodíme do brány, pořád si někde nahráváme. Musíme víc střílet a dávat i ty špinavé góly, které se taky počítají,“ má jasno olomoucký hráč.

I přes výsledek se olomoucké přesilové hry od začátku sezóny zvedly. „Přišli nám i dva hráči do přesilovek, kteří ten gól umí dát. Teď jsme na přesilovce s Karlem Pláškem, se kterým si rozumíme. Snad ty góly budeme dávat dál,“ doufá čtyřiadvacetiletý útočník.

Opticky Olomoučtí nehrají špatný hokej. „Je to ubíjející. Strašně se nadřeme, jak na gól, tak dostat se do nějaké šance a na konci prohrajeme třeba o gól,“ komentuje nešťastnou situaci Navrátil. „Máme ale hlavy nahoře. V neděli je další zápas, kde musíme brát tři body,“ dodává před nedělním zápasem s Vítkovicemi.

Ať už se jedná o zápas více či méně vydařený, fanoušci za týmem stále stojí. „Jsme moc rádi, že i po takovém zápase zůstanou a vyvolají nás. Je hezké vidět, že stojí stále za námi, i když výsledky nejsou ideální,“ děkuje fanouškům Navrátil.